Naša výroba

Zubné súpravy a kreslá

Najväčšou výzvou v tomto segmente je uvedenie na trh novej koncepcie stacionárnej zubnej súpravy, ktorá nesie kreslo v rámci generácie zubných súprav CHIRANA CHEESE, so svetovou premiérou v marci 2013 na medzinárodnej výstave IDS 2013 v Kolíne nad Rýnom. Plánovaným termínom zavedenia do výroby pre tento model je 2.polovica r.2013.

Zo širokej ponuky zubných súprav je potrebné vyzdvihnúť stomatologickú súpravu CHIRANA CHEESE Exclusive, ktorá predstavuje niekoľkogeneračný posun z hľadiska úžitkových parametrov a použitých technológií, pričom okrem veľmi príťažlivého dizajnu je najvýznamnejším parametrom koncepcia stavebnice - lego, čo umožňuje rozširovanie súpravy z najjednoduchšieho prevedenia na parametre najvyššej triedy priamo na sklade i po inštalácii priamo u konečného zákazníka v budúcich obdobiach.

SMILE Mini.02, Mini.02stacionárna

SMILE Mini.04, Mini.04 SU, SYMPATIC.04-E CHIRANA CHEESE Easy CHIRANA CHEESE Easy stacionárna

SMILE CLASSIC.04, SYMPATIC.04 SMILE FD, CHIRANA CHEESE Easy SU

CHIRANA CHEESE „E“ffective

CHIRANA CHEESE (Exclusive)

SMILE SK1.01, SMILE SK1.08

Dentálne náradie

Rozširovanie portfólia výrobkov a trvalé zlepšovanie ich kvality s dôrazom na dôležité detaily ako bezpečnosť a hygiena, patria v segmente dentálneho náradia k dlhodobému strategickému cieľu Skupiny. Plnenie tohto cieľa spolu s množstvom inovácií (nový dezén, spustenie výroby vlastného mikromotora a svetelného kolienka, zapracovanie bezolejovej a LED technológie do produktov, odľahčenie nástrojov, použitie keramických ložísk a výlučne kvalitných materiálov s pôvodom v EU) a marketingových investícií sa odzrkadlili v náraste predaja dentálneho náradia v období posledných troch rokov. Na výstave IDS 2013 v Kolíne nad Rýnom bola v komodite dentálneho náradia uvedená na trh novinka spoločnosti, a to svetelný bez-komutátorový chirurgický motor CH660 Bless, ktorý je na rozdiel od konkurenčných plne autoklávovateľný, pracuje v rozsahu otáčok 100-40000 ot./min. a vyznačuje sa i veľmi vysokým krútiacim momentom. S obrovským úspechom sa stretlo uvedenie ekonomickej rady turbínových násadcov „656 Easy“, ktoré predstavujú najlacnejšie prevedenie turbíny na trhu, vyrobené naozaj výlučne z kvalitných komponentov v EÚ. Udržanie nízkej ceny bez nutnosti kompromisov v kvalite sa podarilo vďaka realizovaným investíciám do nových technológií a najmä vysokou sériovosťou výroby tohto typu násadcov.

TG 546 (triple spray), TG 656, TG 656H, TG 656HF, TS 655, TS 655HF, TG 637, TG 637M, TG 367N, TG 637MHF, TG 656 Easy NEW

TGL 637A, TGL 546, TGL 637AHF, TGL 637AM, TGL 637AMHF, TGL 637 AH, TGL 637 A-LED, TGL 637 AH-LED, TGL 637 AHF-LED, TGL 656 Easy NEW

Chirana CH660 Chirana CH660 model 460

Chirana CH660 light Chirana CH660 LED, CH660 Bless LED NEW

Rovný násadec 110D, násadec 120D, hlavička 168D, 168D/T

kolienkový násadec 120D light

OZK93Ti, OZK92, OZK92B, OZK 93N

R420N, R420

SMIOIL SPRAY-300ml, SMIOIL SPRAY-500ml, koncovky

Dýchacie a anestetické prístroje

Výnimočné parametre robia výrobky segmentu anestézie a intenzívnej medicíny vysoko konkurencieschopnými. Skupina úzko spolupracuje s poprednými odborníkmi priamo z praxe a výskumu, čo jej umožňuje uvádzať na trh množstvo noviniek a parametrov nad rámec svetovej konkurencie, ktoré sú navyše šité na mieru užívateľom prístrojov. Na trh bola uvedená svetová novinka – anestetický prístroj na podávanie inhalačnej anestézie na báze plynu Xenón, ktorý aj z hľadiska celosvetového možno považovať za unikát z hľadiska parametrov univerzálnosti, bezpečnosti a ekonomiky prevádzky. Zatiaľ v praxi nerozšírená anestézia plynom Xenón prináša obrovské výhody pre pacienta, pretože tento plyn v tele pacienta nemetabolizuje a nevyvoláva nežiaduce vedľajšie účinky na rozdiel od bežne používaných anestetík a možno ho preto označiť v podstate za ideálne anestetikum.

Výrobkové portfólio bolo tiež úspešne doplnené o novú radu dýchacích prístrojov s názvom AURA, ktorý je okrem základnej verzie vyrábaný tiež v prevedení Profilungs (nadstavbový modul pre realizáciu počítačom asistovanej umelej ventilácie pľúc, optimalizácie a automatizácie ventilačných parametrov) i vo verzii Basic (ekonomické prevedenie prístroja). Nový dýchací prístroj má už v základnom vybavení zabudovaný systém Tubus kompenzácie, audoadaptívneho expíria a unikátny režim 3-hladinovej ventilácie pre pacientov s ťažkým nehomogénnym poškodením pľúc, ktorý v praxi zachránil množstvo pacientov postihnutých vírusom prasacej chrípky (H1N1), ARDS, atypickými pneumóniami, vírusovými pneumóniami, resp. inými nehomogénnymi postihnutiami pľúc.

VENAR Libera, VENAR Libera K, VENAR Media NEW, VENAR Omega, VENAR Xenon NEW, VENAR Libera-R

Chirolog SV-R, CHIRANA AURA Basic NEW, CHIRANA AURA NEW, CHIRANA AURA Profilungs NEW

ECOMON, ICARD, SpiroDAT, ANEMON, EFA, EFA 3 deLUX NEW, modul analyzátora CO2, a CO2+O2, plynový modul AGAS, modul Profilungs NEW